.

داریوش طاهرخانی

.

با کلیک تصویر زیر

حکایت های آموزنده

را بخوانید و نظر بدهید

 

 

 

نگاهی به شورایعالی نظام پزشکی در سالهای 1390 و 1391

 

 

 

 

نظام پزشکی

      

 

حاضرین در سایت

ما 17 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مصوبه 3 سر سود دولت برای مامایی

عضو شورای عالی نظام پزشکی با اشاره به تصویب پوشش بیمه‌ای برخی خدمات مامایی به عنوان پایلوت در سه استان کشور، اجرای آن را به نفع مردم، سازمان‌های بیمه‌گر و جامعه مامایی دانست و ابراز امیدواری کرد که این طرح به زودی در تمام کشور اجرا شود.

خبرنگاران همراهان بی ادعای نظام سلامت کشور

عضو شورایعالی نظام پزشکی گفت :

هر چند هنوز نظام سلامت نتوانسته است به اهداف غایی خود در ارائه خدمات مناسب به مردم  برسد. اما خبرنگاران حوزه اجتماعی و سلامت ، همواره به عنوان همراهانی صادق ، سعی داشته اند تا حقایق نظام سلامت کشور را بدون هیچ گونه مصلحت اندیشی به تصویر بکشند تا شاید سیاستگذران و تصمیم گیران سلامت با دیدی درست ، به سمت رفع چالش های موجود گام بردارند.

صدور احکام حبس قصور پزشکی

در دیدار وزیر بهداشت با رئیس قوه قضائیه مقرر شد با تجدید نظر در اجرای حکم حبس برای موارد قصور پزشکی، کمیته ویژه ای در وزارت بهداشت تشکیل شود و هیچ حکمی بدون نظر رئیس قوه صادر نگردد.

تعرفه‌گذاری برخی خدمات درمانی به سود مافیای تجهیزات پزشکی است

عضو شورای عالی نظام پزشکی گفت: در کتاب تعرفه‌گذاری برخی از گروه‌ها مانند پزشکان عمومی و متخصصان غیرجراح فراموش شده‌اند و در برخی موارد نیز ارزش‌گذاری خدمات فقط به سود مافیای تجهیزات پزشکی است.

ملاحظاتی درباره طرح تحول سلامت در سال دوم

طرح تحول نظام سلامت که 15 اردیبهشت 93 با تمرکز بر ساماندهی خدمات سلامت و بویژه کاهش سهم مردم در پرداخت هزینه‌های سلامتی‌شان آغاز شد، از همان ابتدا بر لزوم همراهی بیمه‌ها تاکید داشت و اخیرا نیز وزیر بهداشت به عنوان سرتیم جراحی بزرگ نظام سلامت مجدداً اعلام کرده که باید یک سیاست واحد بر بیمه‌ها حاکم شود و وزارت بهداشت به عنوان متولی نظام سلامت در چگونگی هزینه‌کرد منابع بیمه‌ها مدخلیت داشته باشد.

فایل صوتی ترجمه سوره یوسف

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 

 
                                                   _  طرح سوالات  
                                         _  پاسخ سوالات

.

 

 

 


 
Mail Inbox

 

ورود کاربران