.

داریوش طاهرخانی

.

با کلیک تصویر زیر

حکایت های آموزنده

را بخوانید و نظر بدهید

 

 

 

نگاهی به شورایعالی نظام پزشکی در سالهای 1390 و 1391

 

 

 

 

نظام پزشکی

      

 

حاضرین در سایت

ما 29 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

متولیان نظام سلامت باید پس از پایان ماموریتشان به متن جامعه پزشکی برگردند

عضو شورای عالی نظام پزشکی، معتقد است که سهم پرداختی مردم بابت هزینه های درمان هنوز به آنچه در قانون تعیین گردیده، نزدیک نشده است.

به گزارش نظام پزشکی تاکستان ، دکتر داریوش طاهرخانی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهارداشت: متولیان نظام سلامت باید بدانند که بسیار زود عمر مسئولیت هایشان به پایان خواهد رسید و دوباره ناگزیر به بازگشت به متن جامعه پزشکی خواهند بود. پس شایسته است در دوران تصدی با سیاستگذاری ها و تصمیمات شان چالش هایی مضاعف برای جامعه پزشکی به وجود نیاورند.وی با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور، گفت: براساس اعلام برخی از مسئولان کشور، طرح تحول سلامت با همه بار مالی که بر دولت و بیمه ها تحمیل نموده است، تنها توانسته «سهم پرداختی مردم در هزینه های سلامت» را ۴ درصد کاهش دهد و آن را از ۵۸ درصد به ۵۴ درصد برساند. بنابراین تاکنون هیچ یک از متولیان سلامت در طول برنامه های توسعه ای کشور نتوانسته اند، سهم پرداخت های مردم را به رقم تعیین شده در قانون نزدیک نمایند.طاهرخانی ادامه داد: اگر سیاستگذار سلامت کشور قبل از شروع طرح تحول نظام سلامت به جای دل دادن به همراهی بیمه ها و وزارت رفاه، مطابق قانون نظر مشورتی ما را برای این برنامه اخذ می کردند، قطعا به جای قرار گیری در وضعیت امروز و عدم حمایت معنا دار بیمه ها، می توانست با راهکار پیشنهادی ما، ضمن حفظ و حمایت از حقوق جامعه پزشکی، سهم مردم در هزینه های سلامت را به آنچه قانونگذار به وی تکلیف نموده است، نزدیک نماید تا هیچ شهروندی در ایران در زیر تیتر حمایت متولیان سلامت از مردم، با پرداخت سهم خودش از این هزینه ها با چالش اقتصادی مواجه نشود و به زیر خط فقر سقوط نکند.عضو شورای عالی نظام پزشکی، تاکید کرد: به هرحال متولیان نظام سلامت و نظام بیمه ای کشور از یک جنس هستند و فعلا خودشان را بی نیاز از نظرات کارشناسی جامعه پزشکی می دانند. اما با همه این نامهربانی ها پس از پایان ماموریت شان وقتی ناگزیر به بازگشت شدند، جامعه پزشکی با آغوش باز چتر حمایتش را از آنها دریغ نخواهد کرد، چون هیچ خانواده ای راه بازگشت فرزندانش را مسدود نمی کند.

ارسال نظر


فایل صوتی ترجمه سوره یوسف

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 

 
                                                   _  طرح سوالات  
                                         _  پاسخ سوالات

.

 

 

 


 
Mail Inbox

 

ورود کاربران

حدیث روز

رسول خدا صلی الله علیه و آله : أَلدّالُّ عَلَى الْخَيْرِ كَفاعِلِه؛ كسى كه ديگران را به كار نيك راهنمائى كند گـويـا خـود، آن را انـجـام داده اسـت. وسائل الشيعه: ج 11، ص 398