.

داریوش طاهرخانی

.

با کلیک تصویر زیر

حکایت های آموزنده

را بخوانید و نظر بدهید

 

 

 

نگاهی به شورایعالی نظام پزشکی در سالهای 1390 و 1391

 

 

 

 

نظام پزشکی

      

 

حاضرین در سایت

ما 39 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

داروسازان در طرح تحول سلامت فراموش شدند

عضو شورای عالی نظام پزشکی، معتقد است که جامعه داروسازی کشور همچون برخی گروه های پزشکی در طرح تحول نظام سلامت فراموش شده اند.

به گزارش نظام پزشکی تاکستان ، دکتر داریوش طاهرخانی در گفتگو با خبرنگار مهر، به نقش و جایگاه داروسازان در نظام سلام کشور اشاره کرد و افزود:داروسازان به عنوان یکی از اجزای نظام سلامت کشور، نقش بسیار موثری در درمان دارند. پژوهش و ساخت داروهای جدید، نظارت مستقیم در تولید دارو، بررسی کیفیت داروهای وارداتی و مهمتر از همه مسئولیت فنی ارائه داروهای تجویزی همکاران پزشک از جمله مسئولیت های آنها در نظام سلامت کشور است.  وی ادامه داد: اما با همه این مسئولیت های خطیر، گاهی مورد بی مهری متولیان سلامت کشور قرار می گیرند و گروهی سعی می کنند با مداخله در تعرفه گذاری، مسئولیت های فنی آنها را نادیده بگیرند و حق انکار ناپذیر آنها را به فراموشی بسپارند.   طاهرخانی افزود: به رغم آنکه در گام سوم طرح تحول سلامت، اصلاحات تعرفه ای در دستور کار قرار گرفته بود، اما هیچ حمایت معناداری از داروسازان صورت نگرفت و آنها نیز مانند برخی گروه های پزشکی  مورد بی مهری تصمیم گیران قرار گرفتند. هر چند این گروه نیز همانند برخی از گروه های دیگر پزشکی در طرح تحول سلامت به فراموشی سپرده شدند اما پنجم شهریور روزی است که هرگز از خاطرها محو نخواهد شد.عضو شورای عالی نظام پزشکی ضمن تبریک روز داروسازی به داروسازان کشور، از مجاهدت های نمایندگان صنفی آنها تقدیر کرد و گفت: جامعه داروسازی اطمینان داشته باشند که نمایندگان آنها در هیئت مدیره های نظام پزشکی شهرهای مختلف و به ویژه در شورای عالی نظام پزشکی کشور با یک دیپلماسی صحیح و منطقی پیگیر مطالبات قانونی آنها هستند. از همین رو، امیدوارم چالش های داروسازان، با نگاه ویژه متولیان امر مرتفع گردد.

ارسال نظر


فایل صوتی ترجمه سوره یوسف

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 

 
                                                   _  طرح سوالات  
                                         _  پاسخ سوالات

.

 

 

 


 
Mail Inbox

 

ورود کاربران