.

داریوش طاهرخانی

.

با کلیک تصویر زیر

حکایت های آموزنده

را بخوانید و نظر بدهید

 

 

 

نگاهی به شورایعالی نظام پزشکی در سالهای 1390 و 1391

 

 

 

 

نظام پزشکی

      

 

حاضرین در سایت

ما 36 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مصوبات هیات وزیران در حوزه سلامت / عقد قرارداد بیمه ها با کارشناسان مامایی

معاون درمان وزیر بهداشت جزییات 5 مصوبه جدید هیات وزیران در حوزه سلامت را تشریح کرد.

به گزارش نظام پزشکی تاکستان ، به نقل از خبرنگار سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر محمد آقاجانی در نشستی خبری درباره مصوبات شب گذشته هیات وزیران در زمینه خدمات سلامت گفت: مصوبات هیات وزیران شامل 5 بخش است که از سوی شورای عالی بیمه سلامت پیشنهاد شده بود.وی پوشش بیمه‌ای چند قلم داروی جدید را از جمله مصوبات شب گذشته هیات وزیران خواند و در این باره گفت: براساس این مصوبه سه قلم دارو که در بیماری‌های پرفشاری اولیه ریه، درمان بیماران ام‌اس، اسکلرو درمی، سرطان لنفوم و بیماران بستری در بخش‌های ویژه (آی‌سی‌یو) مورد استفاده قرار می‌گیرد، تحت پوشش بیمه قرار گرفت. این داروها در فارماکوپه دارویی کشور وجود داشتند اما پوشش بیمه‌ای نداشتند.معاون درمان وزیر بهداشت پوشش بیمه‌ای دفاتر کار مامایی (خصوصی) را از دیگر مصوبات شب گذشته هیات وزیران خواند و گفت: دفاتر کار مامایی تاکنون فاقد پوشش بیمه‌ای بودند. براساس مصوبه هیات دولت، بیمه‌های پایه می‌توانند با دفاتر مامایی در سه استان اصفهان، اردبیل و گلستان به مدت 6 ماه به صورت آزمایشی عقد قرارداد داشته باشند و به این ترتیب خدمات ویزیت و سونوگرافی برای مادران باردار تحت پوشش بیمه در این استان‌ها ارائه شود.آقاجانی پوشش بیمه‌ای خدمات متخصصان پزشکی، ورزشی را مصوبه سوم هیات وزیران خواند و افزود: برای اولین بار است که خدمات پزشکی- ورزشی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد و به این ترتیب ویزیت این متخصصان پوشش بیمه‌ای یافت، و آنها مجوز یافتند که خدمات پاراکلینیک، تصویربرداری و آزمایشگاهی را تحت پوشش بیمه درخواست دهند.وی تعرفه‌های خدمات درمان اعتیاد را از دیگر مصوبات شب گذشته هیات وزیران خواند و گفت: براساس این مصوبه مقرر شد تعرفه‌خدمات سرپایی اعتیاد در بخش دولتی ثابت بماند و تعرفه این خدمات در بخش خصوصی 10 درصد رشد یافت. به این ترتیب تعرفه خدمات درمان اعتیاد برای بخش بستری، تغییر نخواهد کرد و مطابق سال 93 خواهد بود.معاون درمان وزیر بهداشت تعیین تعرفه برای خدمات در بیمارستان‌های عمومی غیردولتی و بیمارستان‌های مشارکت دولتی و خصوصی را مورد اشاره قرار داد و گفت: اولین بار است که در مصوبه هیات وزیران تعرفه‌ای برای بیمارستان‌های مشارکت دولتی و خصوصی تصویب می‌شود تا به این ترتیب زمینه گسترش خدمات فراهم شود.آقاجانی افزود: براساس این مصوبه مقرر شد در بیمارستان‌های عمومی غیردولتی و همچنین بیمارستان‌های مشارکت دولتی و خصوصی، تعرفه ویزیت، دوسوم تعرفه بخش خصوصی و حق‌الزحمه بخش بستری، 50 درصد بخش خصوصی باشد. تعرفه خدمات پاراکلینیک و سرپایی هم معادل 70 درصد نرخ تعرفه بخش خصوصی خواهد بود.

ارسال نظر


فایل صوتی ترجمه سوره یوسف

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 

 
                                                   _  طرح سوالات  
                                         _  پاسخ سوالات

.

 

 

 


 
Mail Inbox

 

ورود کاربران

حدیث روز

امام علی علیه السلام: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور غررالحكم / حدیث 8620